fbpx

Z daleka od tłumów i zgiełku wielkich miast

Ogólnoświatowa pandemia zmieniła bardzo wiele w naszym codziennym życiu. Odcisnęła także piętno na sposobach spędzania wolnego czasu i wypoczynku. Obecnie coraz częściej szukamy miejsc spokojnych, niezatłoczonych, dających możliwość bliskiego kontaktu z naturą i aktywnego relaksu. Tak się składa, że Warmia i Mazury od lat słyną z tych wartości. Tu możecie odpocząć – otoczeni przyrodą, z daleka od tłumów i zgiełku wielkich miast, mając ogromny wybór form rekreacji. Poznajcie miejsca, które warto odwiedzić.

Hotel Krasicki**** gości od wieków

W centrum Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego mianem Perły Warmii, wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecza – Zamek Biskupów Warmińskich (wraz z Przedzamczem). Obecnie w zamku mieści się muzeum, a na Przedzamczu – piękny Hotel Krasicki****. Hotel oferuje 250 miejsc noclegowych w 122 gotyckich i barokowych pokojach oraz apartamentach, które nawiązują do pierwotnej estetyki. Patronem hotelu jest wybitny poeta i prozaik, mecenas sztuki, kolekcjoner, miłośnik ogrodów – Ignacy Krasicki. Obiekt, wzorowany na zacnym patronie, harmonijnie łączy klasę i wyrafinowanie z – panującą tu – przyjazną, domową wręcz atmosferą. W Hotelu Krasicki goście mogą delektować się kuchnią szefa Krzysztofa Mazurka, wybitnego znawcy kuchni polskiej – umiejętnie łączącego tradycję i nowoczesne techniki kulinarne. Czekają tu na Was rejsy gondolami rzeką Łyną z przystani położonej bezpośrednio przy hotelowej recepcji oraz spotkania z astronomem w małym obserwatorium, a także specjalnie przygotowanej sali Kopernik czy Biblioteka Cafe. Szczególnie to ostatnie miejsce robi na gościach duże wrażenie – kilka tysięcy woluminów, w tym około tysiąc starodruków, kameralna atmosfera, cisza i spokój sprawiają, że to doskonałe miejsce na relaks.

Szczególnie cenionym miejscem jest SPA Św. Katarzyny, połączone ze strefą wellness. SPA oferuje bogaty wachlarz zabiegów. Oddając się w ręce najlepszych specjalistów kosmetologów i fizjoterapeutów można poczuć się wyjątkowo. Delikatny, ale stanowczy dotyk rozluźni nawet najbardziej spięte mięśnie. Ściśle strzeżone zamkowe procedury, sięgające korzeniami średniowiecza, opierają się na przepisach z kilkusetletniej księgi i na tym, co ofiarują nam warmińskie lasy, łąki i ogrody – żywice, szyszki, zioła, płatki kwiatów. Usytuowany w gotyckich podziemiach basen wykonany w bizantyjskobarokowym stylu, jacuzzi oraz trzy sauny pozwalają na odprężenie przed zabiegami SPA. Dumą obiektu jest Prestige SPA – wydzielona strefa VIP stworzoną z myślą o tych, którzy pragną spędzić niezwykłe chwile w romantycznej atmosferze. W poczuciu prywatności poddają się nie tylko cudownym, dobroczynnym zabiegom, ale i prawdziwej uczcie smaków. Czeka na nich francuskie wino musujące i wyśmienite przekąski, SPA Tapas. SPA Św. Katarzyny było wielokrotnie nagradzane, m.in. SPA Prestige Awards dla najlepszego holistycznego SPA w Polsce, najpiękniejszego SPA w Polsce (Design Awards), najlepszego biznesowego SPA w Polsce czy najbardziej inspirującego SPA. Powiedzieć, że SPA Świętej Katarzyny koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu, to jakby nic nie powiedzieć. Goście wracają zarówno do hotelu, jak i chętnie oddają się w magiczne dłonie tutejszych terapeutów.

Hotelowi przyświeca hasło „Gości od wieków”. Okazało się ono być niezwykle trafne. Obiekt kontynuuje tradycje warmińskich biskupów – ludzi otwartych, światłych i gościnnych. Każdy gość jest wyjątkowy i ważny – i każdy może poczuć się w tym miejscu, jakby gościł w nim od wieków.

www.hotelkrasicki.pl

Łańsk – zatrzyma dla Ciebie czas

Szukacie spokoju i kontaktu z przyrodą? Pragniecie spędzić czas w malowniczym i niepowtarzalnym zakątku Polski? Koniecznie odwiedźcie Łańsk. Położony na ogromnym terenie o powierzchni 89 ha, usytuowany bezpośrednio nad pięknym i krystalicznie czystym Jeziorem Łańskim, przez które przepływa – równie nietknięta cywilizacją – rzeka Łyna, jest prawdziwą oazą spokoju.

Na starych mapach z lat pięćdziesiątych – siedemdziesiątych XX wieku nie doszukamy się Łańska. Od lat 50. był to teren Urzędu Rady Ministrów, niedostępny dla nikogo – poza najwyższymi urzędnikami państwa, ich gośćmi, wojskiem oraz obsługą. Od roku 1952 ośrodek w Łańsku często gościł Bolesława Bieruta, który zdecydował o rozbudowie obiektu.

Ośrodek Wypoczynkowy Łańsk daje możliwość wspaniałego i niezapomnianego wypoczynku rodzinom z dziećmi czy grupom znajomych. Jest też idealnym miejscem dla wędkarzy, żeglarzy oraz osób, które cenią sobie spokój i bliskość przyrody. Restauracja Łańska serwuje potrawy tradycyjnej kuchni polskiej, czerpiąc inspiracje ze sprawdzonych warmińskich receptur.

Niezwykle kameralny i malowniczo położony ośrodek znajduje się w sercu Lasu Warmińskiego, na terenie Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej oraz w strefie Natura 2000, co daje gwarancję spędzenia czasu w ciszy, spokoju, z dala od miejskiego zgiełku oraz możliwość bliskiego obcowania z dziką naturą. Łańsk to nie tylko wypoczynek i relaks. Goście cenią to miejsce również za możliwość aktywnego i zdrowego wypoczynku w otoczeniu dziewiczej przyrody. Miejscowość daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji są: boiska do piłki nożnej, siatkowej, badmintona, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz trasy rowerowe i spacerowe. Unikalne położenie Łańska to niewątpliwie jego największy atut. Goście cenią to miejsce za intymność, którą im daje, za możliwość wypoczynku w otoczeniu dziewiczej przyrody oraz za wszechogarniającą ciszę. Wypoczynek można połączyć również ze zwiedzaniem niezwykle ciekawych miejsc w okolicy. Dla osób poszukujących aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz adrenaliny, interesujący może okazać się Park Rozrywki w Butrynach. Zimą warto wybrać się na pobliski stok narciarski w miejscowości Ruś.

Z myślą o gościach i ich potrzebach ośrodek przygotował atrakcyjną ofertę, obejmującą kompleksowy wypoczynek wraz z dodatkowymi atrakcjami. Sprawdź ją już dziś i odkryj niepowtarzalną atmosferę Łańska.

www.lansk.pl

Stanica Wodna w Sorkwitach – raj dla wodniaków

Jest na mazurskiej ziemi pewne magiczne miejsce, które skupia wokół siebie niesamowitych ludzi, wspaniałą florę i faunę oraz wyjątkowy klimat. To Stanica Wodna PTTK im. Stanisława Bielikowicza w Sorkwitach. Pierwsza stanica wodna na szlaku kajakowym Krutyni, pięknie położona na wyspie nad Jeziorem Lampackim, gdzie wokół znajdziecie tylko urocze bagna i las. Ośrodek dysponuje dużą bazą noclegową oraz oferuje pyszne posiłki, pachnące świeżymi ziołami z własnego ogrodu, serwowane w tawernie. To tu bije energetyczne serce Mazur, tu spotykają się różne narodowości, przyjaciele i rodziny. Stąd można wyruszyć szlakiem rzeki Krutyni, gdzie na uczestników wyprawy wodniackiej czeka prawdziwa przygoda z przyrodą. Stanica w Sorkwitach istnieje od 1954 r. To już 67 lat historii ludzi, wspomnień i przygód.

Przyjeżdżając do Sorkwit, można uciec od zgiełku dużych miast, betonu, tłumu i codziennej pracy, aby nasycić się ciszą – no, może nie licząc mnóstwa ćwierkających ptaków o poranku. To także doskonałe miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych – pod jednym tylko warunkiem: do napędu sprzętu pływającego może być użyta wyłącznie energia sił natury bądź mięśni człowieka. Ale to przecież atut w dzisiejszych czasach!

W stanicy wodnej można wypożyczyć, prócz kajaków i rowerów wodnych, także rowery lądowe. To miejsce jest idealną bazą wypadową dla rowerzystów, biegaczy czy też wędrowców. Liczne ścieżki przyrodnicze i szlaki PTTK zachęcają do odkrywania uroków Warmii i Mazur. Sprzęt dostępny w tutejszej wypożyczalni zadowoli każdego kajakarza – tym bardziej, że zanim się zdecyduje na rodzaj kajaka, może go przetestować. Kajaków jest ponad 150! Co więcej aktywności, które oferuje stanica można uprawiać nie tylko latem. Doskonałe warunki oraz klimat Mazur warto poznawać również wiosną i jesienią.

www.sorkwity.pttk.pl

Mały Sopot – miejsce dedykowane kobietom w ciąży

Ciekawym trendem, który pojawia się także w Polsce, jest powstawanie miejsc kierujących swoją ofertę do bardzo konkretnych grup gości. Przykładem takiego obiektu jest Mały Sopot w Iławie, który stworzył unikalną propozycję wypoczynku dla pań spodziewających się dziecka.

Aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom kobiet w tych wyjątkowych momentach życia, obiekt stworzono z troską o wszelkie szczegóły, w dbałości o to, aby przyszłe mamy czuły się tu komfortowo i bezpiecznie. Wszelkie udogodnienia, które oferuje Mały Sopot, zostały przemyślane i zaprojektowane na podstawie własnych doświadczeń ciążowych właścicielki. Wiele z rozwiązań to innowacje w sferze hotelowej i znajdziecie je tylko w Małym Sopocie, w wyjątkowym miejscu, które w całości jest dedykowane kobietom w ciąży.

Mały Sopot Boutique & Fèminin powstał w historycznej części Iławy, nazywanej Kleinzoppot, w kameralnym miejscu z bezpośrednim dostępem do Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce. Urokliwe położenie, przy nowoczesnej marinie i molo Portu Śródlądowego w Iławie, pozwoli na ukojenie i spokojny wypoczynek. Bliskość zrewitalizowanego lasu miejskiego i leśnej ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Slim będzie sprzyjała nabraniu sił przed porodem i poprawie odporności. Stanie się również odskocznią dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Szybki i komfortowy dojazd z Warszawy i innych miast zapewnia pociąg Pendolino, trasa S7 lub autostrada A1.

Poczucie pełnego komfortu w ciąży jest niezwykle istotne dla dobrego samopoczucia fizyczno-psychicznego mamy i dziecka. Obiekt zapewnia to na wielu poziomach, wraz z licznymi udogodnieniami. Apartamenty zaprojektowane zostały tak, aby dać gościom poczucie luksusu i intymności. Widok z dużych, przestronnych okien roztacza się na taflę Jezioraka. Bezpośrednio do apartamentów przylegają niewielkie aneksy kuchenne – powstałe z myślą o zaspokajaniu zachcianek kulinarnych przyszłych mam. Śniadania w kilku wariantach, skomponowane z lokalnych produktów, serwowane są w pokojach lub ogrodzie zimowym. Uwzględniają one preferencje i specyficzne ograniczenia żywieniowe, jak na przykład alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Łazienki w apartamentach pełne są rozwiązań dostosowanych do potrzeb ciężarnych. Uchwyty dla zwiększenia bezpieczeństwa, wygodne siedziska pod prysznicem i wanny wolnostojące napełniane przez przelew minimalizują ryzyko uderzenia czy upadku. Dodatkowo łazienki wyposażone są w bezkołnierzowe misy WC i elektroniczne bidety, zapewniające najwyższy poziom higieny. Na gości czeka także oranżeria z wyjściem na górny taras (z kominkiem, pufami, automatycznym ekspresem, bezkofeinową kawą i selekcją aromatycznych herbat), jak również zielona strefa zewnętrzna z tężnią, altanami i leżakami. Obiekt został wyposażony w filtry zmiękczające wodę oraz w rekuperatory powietrza. Meble w apartamentach mają obłe krawędzie, a wejścia do pokoi i pod prysznic są niestandardowo duże. W 7-pokojowym obiekcie została zainstalowana winda oraz monitoring.

Obiekt oferuje bezpłatne usługi, takie jak zdalne badanie KTG w trzecim trymestrze ciąży, teleporady psychologa czy dostęp do podstawowego sprzętu medycznego. Za dodatkową opłatą w apartamencie przyszłą mamę odwiedzić może sprawdzona kosmetyczka, fizjoterapeuta czy dietetyk. Ciekawie może zapowiadać się wizyta stylisty z fotografem, którzy wykonają niezapomnianą sesję fotograficzną, stanowiącą artystyczną pamiątkę z tego wyjątkowego czasu. W pogodzeniu spraw prywatnych i zawodowych w okresie ciąży i po porodzie pomogą indywidualne sesje z coachem lub trenerem mentalnym, które organizowane są na życzenie gości.

fot. arch. Mały Sopot

Ci, którzy preferują aktywności mogą wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicznych lasach, odbyć spacer z przewodnikiem po dawnej dzielnicy Mały Sopot, odwiedzić plażę, pożeglować lub wziąć udział w pikniku – latem na wodzie, zimą na lodzie. Ten, kto zechce pracować zdalnie, ma do dyspozycji biurko w pokoju – z wbudowaną ładowarką USB i możliwością drukowania. Dostępna jest też bezpłatnie salka konferencyjna. Istnieje również możliwość zorganizowania stanowiska do pracy na świeżym powietrzu – z dostępem do ultraszybkiego światłowodowego Internetu (1 Gb/s).
W obiekcie funkcjonuje również mały butik z lnianą odzieżą uszytą specjalnie dla kobiet w ciąży oraz kobiet będących po szczęśliwym rozwiązaniu.

Mały Sopot Boutique & Fèminin powstał po to, aby wypoczynek kobiety w ciąży uczynić szczególnym – a tym samym absolutnie wyjątkowym.

www.malysopot.pl

Może Cię także zainteresować /You may be also interested in

Uwaga ! Love W_M używamy ciasteczek ! Kontynuując przeglądanie tej strony, zgadzasz się na to z premedytacją ! [Więcej]

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. Klikając przycisk "Akceptuję" oświadczasz że się na to zgadzasz !

Zamknij