Dr Irena Eris

Categories ❤W_M

Rozmawiam z dr Ireną Eris – właścicielką znanej na całym świecie marki kosmetycznej, którą uosabiają luksusowe kosmetyki, Hotele SPA i Kosmetyczne Instytuty. Najważniejsze dla nas jest jednak to, że Irena Eris od wielu lat jest zakochana w Warmii i Mazurach.
Redakcja: No właśnie – a jak zaczęła się Pani przygoda z naszym regionem?

Dr Irena Eris: Mazury Zachodnie, zanim powstał tu hotel, nie były ogólnie znane. Mało który z turystów zaglądał w tę część Polski. Szukając z mężem atrakcyjnej lokalizacji lokalizacji pod nasz drugi hotel w rejonie Mazur, również byliśmy powściągliwi wobec odwiedzenia okolic Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Jednak już podczas pierwszej wizyty zauroczyła nas okolica z jej malowniczymi wzniesieniami, przepychem świeżej przyrody oraz wszechogarniającym spokojem. W pierwszej chwili krajobraz rozpościerający się przed naszymi oczami przypomniał nam Toskanię i stąd nazywamy często to miejsce właśnie Małą Toskanią. Dzisiaj wiemy, że ten zakątek Mazur zniewala swoim urokiem nie tylko nas, ale i wielu naszych gości. Na co dzień zabiegani i przytłoczeni nadmiarem obowiązków tu jesteśmy w stanie odnaleźć spokój i równowagę. Przyjazna aura miejsca sprawia, że regenerujemy się i nabieramy nowej energii. Okoliczne tereny zachęcają do aktywnego spędzenia czasu, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie z bogatej oferty atrakcji. Co roku w czerwcu hotel jest organizatorem jedynego i największego w Polsce międzynarodowego turnieju golfowego dla kobiet Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. O Puchar Dr Irena Eris walczą zawodniczki z Polski i zagranicy. Osłodą po trudach zmagań jest relaks w Centrum SPA i zabiegi w Kosmetycznym Instytucie, największym w Polsce. Zaś ucztą dla podniebienia są dania naszych szefów kuchni, którzy odnajdują tutaj idealne warunki do realizowania wizji kulinarnych według filozofii slow food.
Red.: Co na Warmii i Mazurach najbardziej Panią fascynuje?

Dr I.E.: Lubię tu przyjeżdżać o każdej porze roku. Na początku czerwca młodą soczystą zieleń przełamują fioletowe łany łubinów. Jesienią niezwykłym kolorytem – od ciemnej zieleni poprzez żółcie, aż po czerwienie – zachwycają rosnące przy drogach jawory. Zimą można poczuć się jak w krainie z Narnii czy u Królowej Śniegu. Największą zaletą okolic jest cisza, czyste powietrze i malownicze krajobrazy. Ale mało kto wie, że Warmia i Mazury, to region, który obfituje w lokalne smakołyki. W ostatnim czasie wielu lokalnych producentów podjęło się odtworzenia tradycyjnych metod przetwórstwa i rozwinięcia produkcji lokalnych specjałów. Jedną z atrakcji są sery wytwarzane z mleka krowiego, owczego i koziego, których wybór jest ogromny. W najbliższej okolicy naszego hotelu można kupić wspaniałe szynki dojrzewające. Region słynie ze znakomitych ryb słodkowodnych, dziczyzny, miodów. Wykorzystując to bogactwo, już dziesięć lat temu w naszym hotelu powstała druga restauracja z menu opartym o lokalne i sezonowe produkty, która od razu otrzymała rekomendację znanej w całym świecie organizacji Slow Food. Sześcio daniowe menu degustacyjne pozwala na poznanie szerokiej palety smaków charakterystycznych dla tego regionu i tego, co oferuje natura. Zdarza się, że nasz szef kuchni poszukuje inspiracji np. na położonej w pobliżu łące, będącej skarbnicą ziół. Brak przemysłu, dostępność łąk, pastwisk i proekologicznych upraw dostarcza smacznej, naturalnie wytworzonej żywności. I to jest piękne. Stanowi bezcenny walor naszej okolicy, ale i całego regionu.

Red.: Czy są jakieś miejsca, atrakcje, produkty związane z naszym regionem, które szczególnie Pani lubi i polecałaby odwiedzającym tę krainę turystom?

Dr I.E.: Najwięcej czasu spędzam oczy wiście w okolicy Wzgórz Dylewskich, które są częścią Mazur Zachodnich. Okolice sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Można wybrać się samochodem tzw. pętlą grunwaldzką, odwiedzając oczywiście po drodze pole i muzeum słynnej Bitwy pod Grunwaldem, której inscenizacje każdego roku przyciągają tysiące turystów. Niezbyt duże wypiętrzenia terenu są wyzwaniem dla miłośników rowerów. Warto nimi nie tylko zwiedzić okolicę i zaznać ruchu, ale poznać trochę historii. Mnie bliskie jest Muzeum Budownictwa Ludowego i Park Etnografi czny w Olsztynku, którego początki sięgają 1909 roku, gdy podjęto decyzję o utworzeniu muzeum architektury wiejskiej. Ewenementem na światową skalę jest Kanał Elbląski z unikalnym systemem wodnym łączącym zachodnio mazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym. Obiekt ten przeszedł w ostatnim czasie duży remont i stanowi nadzwyczajną atrakcję turystyczną potocznie nazywaną „żeglowaniem po trawie”.

Red.: I na koniec – nie może zabraknąć pytania związanego z urodą! Jesień i zima to najtrudniejsze momenty dla skóry. Wiele osób – celowo nie mówię tylko kobiet, bo coraz więcej mężczyzn zadaje sobie również takie pytanie – zastanawia się jak ją pielęgnować właśnie w tym czasie? Co Pani szczególnie poleca?

Dr I.E.: Pielęgnacja jest istotna o każdej porze roku! Jesienią i zimą szczególnie musimy pamiętać o ochronie twarzy przed wiatrem i chłodem. Dobry kosmetyk pielęgnacyjny, to kosmetyk właściwie dobrany, skuteczny, bezpieczny i innowacyjny. Stanowi on podstawę odpowiedniej, domowej pielęgnacji i musi być stosowany systematycznie. Na dobry wygląd składa się jednak wiele elementów. Sam kosmetyk, nawet ten najlepszy, może nie wystarczyć. Trzeba regularnie odwiedzać kosmetyczkę i nie zapominać o wypoczynku. Dopiero połączenie właściwej pielęgnacji – domowej i profesjonalnej – ze zrównoważonym odpoczynkiem, daje optymalne efekty. Sama staram się odwiedzać przynajmniej raz w miesiącu Kosmetyczny Instytut. Lubię oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki, która przeprowadzi diagnozę skóry i dobierze właściwy zabieg dla mojej cery g2nfyph. A co mogłabym polecić zabieganej Polce…? Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris dysponują bardzo bogatą ofertą autorskich zabiegów pielęgnacyjnych. Korzystamy z najnowszych technologii. Połączenie innowacyjnej linii profesjonalnych preparatów Dr Irena Eris PROSYSTEM PROFESSIONAL z nowoczesną technologią Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System umożliwia wykonywanie wysoce precyzyjnych i zaawansowanych zabiegów w obszarze twarzy i ciała. Ich synergia działania zapewnia spektakularne efekty pielęgnacyjne. Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System, to sprzęt stworzony specjalnie na nasze potrzeby. Wyposażony jest w kluczowe technologie do aktywnej pielęgnacji twarzy i ciała, które ekspert dobiera indywidualnie do aktualnych potrzeb skóry. Innowacyjne rozwiązania oraz charakter zastosowanych technologii odpowiadają najnowszym światowym trendom dla tego typu urządzeń. Nie możemy zapominać o kontynuacji pielęgnacji w domu. Stworzyliśmy specjalną linię produktów. Profesjonalny Program Pielęgnacyjny Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE przedłuża i wzmacnia skuteczność zabiegów kosmetycznych. Podwyższone stężenie substancji aktywnych oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantują bezpieczeństwo i szybko widoczne efekty działania. Skuteczność potwierdzono badaniami in vitro, in vivo i ex vivo przeprowadzonymi w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris. Najważniejsze jednak jest by oderwać się od tego „zabiegania”. Znaleźć chwilę dla siebie. Chwila relaksu z pewnością przełoży się na naszą efektywność w codziennym życiu. Odzyskamy siły witalne i zyskamy pewność siebie, niezbędną do realizacji życiowych celów.

Rozmawiała Justyna Szostek fot. arch. Hotele SPA Dr Irena Eris